znaczenie moczem przez kota

Znaczenie moczem

Znaczenie moczem

Znaczenie moczem w domu jest związane z redukcją napięcia emocjonalnego, a więc dotyczy wszystkich kotów oraz kotek, jednak największe tendencje do znaczenia mają niekastrowane kocury. Zatem z owym strzykaniem moczem możemy mieć już do czynienia również w innych okolicznościach niż zagrożenie terytorialne. W związku z czym koty mogą wykazywać to zachowania, gdy są jednak sfrustrowane, przygnębione, jak i również nawet złe, co stanowi reakcję emocjonalną, która zatem pomaga im obniżyć poziom niepokoju.

Pamiętajmy, że przyglądając się więc dokładniej temu zjawisku, możemy jednocześnie zinterpretować je jako podnoszenie pewności siebie zwierzęcia. Co za tym idzie im bardziej niespokojny jest dany kot tym chętniej będzie się otaczał licznymi sygnałami zapachowymi, które jednocześnie pozwolą mu utrzymać dobry nastrój. Miejmy również na uwadze, że zróżnicowanie rodzajów oraz zwiększenie częstotliwości znaczenia terenu wynika z typowej dla gatunku reakcji na pobudzenie, jak i również niepokój oraz negatywne zmiany nastroju wywołane poprzez pojawienie się konkurencji w postaci kolejnych kotów czy zmian w środowisku fizycznym. Jednak nie ma to nic wspólnego z owymi nieprawidłowościami natury medycznej.

Przedstawia się, że wystąpienie tak zwanego pobudzenia emocjonalnego jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne w przypadku poszczególnych kotów, które mają jednocześnie niewielkie doświadczenie, jeżeli chodzi o liczne zmiany w ich środowisku domowym bądź społecznym, a więc szczególnie ma się to do kotów przebywających w domu stale. W związku z czym jeśli kotu nie dostarcza się okazji i przedmiotów, które pozwolą mu realizować naturalny repertuar zachowań łowieckich oraz społecznych taka to deprywacja może niejednokrotnie zmieniać nastrój kota oraz sprawiać jednocześnie, że będzie on reagował nieprawidłowo na wszelkie ekscytujące wydarzenia. W związku z czym zwierzęta mogą reagować obniżeniem nastroju oraz stać się wycofane, aby uniknąć nowych oraz trwających dłużej wyzwań bądź ekscytować się nadmiernie w reakcji na niezwykły bodziec, co jednocześnie może prowadzić do zmian w strategii oznaczania tegoż terenu. Skutkuje to tym, że strzykanie może wystąpić w reakcji na stosunkowo słabsze bodźce, a szczególnie w przypadku kotów, które jednocześnie nie przeszły odpowiedniej socjalizacji, jak i również przygotowującej je do życia w środowisku człowieka.