tresura szczeniaka

Tresura szczeniaka krok po kroku

Tresura szczeniaka krok po kroku

Młody oraz rozbrykany a także  pełen energii szczeniak, nie może  długo skupić się na określonej  rzeczy. Na tresurę psa warto wybrać optymalny czas oraz  sprzyjające okoliczności. Tresurę należy zacząć od zakupu odpowiedniej smyczy dla naszego psa. Długość smyczy uzależniona jest od wielkości psa, ale również naszego wzrostu, tak by dawała swobodę ruchów czworonogowi oraz właścicielowi.

Na początku  warto zakupić się smycz automatyczną, która ma umożliwić nam  szybkie zareagowanie na niepożądany manewr naszego psa. Następnie należy zakupić obroże, jeżeli posiadamy dużego psa to powinniśmy kupić  obrożę łańcuszkową, która umożliwi nam większą kontrolę nad psem. Musimy pamiętać, że obroża musi być dobrana do wielkości oraz zachowania psa. Jeżeli już zakupiliśmy potrzebne rzeczy, możemy już przystąpić do trenowania  umiejętności chodzenia przy nodze pana. Powinniśmy jednak pamiętać, by na początku uczyć naszego psa chodzenia przy nas. Z czasem  wypuszczanie psa na  spacerze lecz o  kilka kroków przed nami jest to  kolejny etap tresury. Ważne jest aby psu wydawać jasne oraz proste polecenia, najlepiej wypowiadane zawsze  tym samym tonem.

Dodatkowo, każdy przejaw posłuszeństwa należy nagradzać ulubionym smakołykiem. Nie zawsze pierwsza lekcja chodzenia na smyczy musi zakończyć się  sukcesem. Na początku, trudno może być nam skłonić psa do zwrócenia uwagi czy też wymuszenia większej koncentracji na określone  polecenia. Jeżeli na spacerze pies zbytnio ciągnie oraz usiłuje wybiegać już na kilka kroków przed właściciela, należy go odciągnąć  lekko do tyłu, sugerując tym samym,  że oczekujemy tempa równego naszemu. Jeżeli natomiast nasz pies idzie za wolno,  musimy  lekko go podciągnijmy do przodu lub zachęćmy krótkim ale wspólnym podbieganiem. Jeśli jednak uda się psu  sprostać naszym wymaganiom i prawidłowo wykonać polecenia, koniecznie nagrodźmy go ulubionym smakołykiem.

Nauczenie naszego psa chodzenia na smyczy nie tylko podczas  pierwszych spacerów, ale również nauka podstawowych komend nie musi być trudne. Potrzeba  jedynie wytrwałości, a przede wszystkim systematyczności. Wtedy właśnie zamierzony efekt domowej tresury jest łatwiejszy do osiągnięcia.