Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla ilustracji kociej toalety zakrytej, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, choć większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, byle bez problemu utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która naprawdę czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, czy też do kanału. W budowie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w dół. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które częstokrotnie czyszczą kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą problem przy wejściu. skoro kotek już skończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i większą kuwetę, stąd to właśnie, byleby wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot kocha kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – powinno się uważać, ponieważ określone kocięta mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w jakim można włożyć do środka kuwetę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, albowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Warto również zaopatrzyć się w wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

furminator dla kota https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html