problemy z psim zachowaniem

Pięć najczęstszych problemów z psim zachowaniem

Pięć najczęstszych problemów z psim zachowaniem

Pięć najczęstszych problemów z psim zachowaniem. Jak sobie z nimi prawidłowo poradzić? My jako właściciele czworonogów, jakimi są psy bardzo mocno je kochamy, zwierzęta te jednak z całą pewnością potrafią dać się poznać swoim właścicielom z każdej strony, nawet tej złej i często dają się we znaki. Nie można jednak zapominać, iż zachowanie pupila jest przede wszystkim ściśle związane nie tylko z cechami jego charakteru ale również tym, jak zostały one wychowane. Dlatego jeżeli już pojawiają się jakiekolwiek problemy, to należy je jak najszybciej dławić w małym zarodku. Przedstawimy teraz pięć najczęstszych problemów jakie pojawiają się w zachowaniu psa i podpowiemy jak prawidłowo sobie z nimi radzić. Po pierwsze gryzienie przedmiotów przez naszego psa. Jest to zachowanie zaliczane do zupełnie naturalnego oraz leży ono głęboko w psiej naturze.

Psy poznają świat dzięki węchowi oraz  właśnie gryzienie. Jeśli zwierzak sięga już po nasze buty czy też  kapcie, to należy  go zainteresować jakimiś innymi przedmiotami. Podsuńmy zatem mu gumowe zabawki, jakieś przysmaki czy też  wędzoną kość. Szybko zmieni gust a także  zapomni o naszych rzeczach. Po drugie nasz pies często skomle przy stole. Jest to typowy efektem złego wychowania naszego pupila oraz  braku konsekwencji ze strony właścicieli. Pies nie powinien żebrać o jedzenie. Powinien jednak wiedzieć, iż miejsce przy stole należy tylko do  ludzi. Aby sobie właściwie z tym poradzić,  należy wyznaczyć bardzo  twarde zasady. Można wskazać swojemu  psu osobne pomieszczenie w którym będzie on do spożywał posiłki. Na pewno nie powinniśmy o karmić go resztkami ze stołu, zwłaszcza w trakcie  obiadu rodzinnego.

Trzecie na liście jest szczekanie na dźwięk dzwonka domowego. Jest to bardzo denerwujące, szczególnie jeżeli   często odwiedzają nas różni goście. Nasz pies robi to jednak z dwóch powodów, albo nie potrafi powstrzymać radości z powodu  wizyty, lub budzi w nim niepokój. Usunięcie  tego zachowania jest bardzo trudne oraz wymaga cierpliwości. Warto jest nagrać dźwięk dzwonka a także  pokazywać czworonogowi swoją dezaprobatę, gdy on zaszczeka. Każdą cichą reakcję psa nagradzamy przysmakiem. Czwarte złe zachowanie to kopanie dołów, jest to zmora właścicieli ogródków. Pies kopie, gdyż wymaga tego jego  natura. Aby oduczyć naszego psa kopania dołów należy mieć go na oku oraz  reagować na każdą z prób kopania.  Szybszym sposobem jest jednak  nauczenie psa, tego że  wolno mu kopać tylko w określonym miejscu. I ostatnie to ciągnięcie na smyczy . Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest  wyszkolenie psa. Nauka chodzenia ze smyczą jest długa oraz żmudna, ale jednak  przynosi efekty.