Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni może być wyborną szansą, żeby dać czas waszemu psowi. Wyjazd razem z ulubionym psem to rewelacyjna okoliczność, żeby odpocząć, równocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W lecienależy pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą efektywnością ,a także niską ceną. Są produkowane dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy psa, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże działają zarówno na kleszcze ,jak i przeciwpchelne, przez co zapewniają wszechstronną ochronę psa. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z chęcią przebywające w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci środków na kleszcze, ponieważ zarażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html szelki dla psa