zwierze dla osoby samotnej - pies

Jakie zwierzę podarować osobie samotnej?

Jakie zwierzę podarować osobie samotnej?

Intuicja podpowiada nam przecież, że nie każde zwierzę jest stworzone dla osoby samotnej. Już na wstępie musimy uświadomić sobie, że zakup psa jest znakomitym rozwiązaniem przede wszystkim wówczas, gdy jesteśmy w stanie zagwarantować mu, że będziemy mieli dla niego czas. Jeśli więc wiemy, że tryb naszej pracy lub sposób spędzania czasu wolnego nie przewiduje takiej możliwości, zrezygnujemy z psa, nie powinniśmy bowiem nigdy zapominać o tym, że bez względu na to, na jakie zwierzę się zdecydujemy, jego posiadanie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, na którą musimy być gotowi.

Psy to poważne zobowiązanie, nie powinno mu więc brakować nie tylko naszego towarzystwa, ale i przestrzeni. Wybór idealnej rasy również musi uwzględniać nie tylko ewentualną atrakcyjność wizualną psa, ale i nasze możliwości. Im więcej wiemy na temat poszczególnych ras, tym łatwiej jest nam dokonać trafnego wyboru. Oczywiście, posiadania psa nie jest wcale jedyną opcją, jaka może nas zainteresować. Dość powszechne jest przekonanie, że osoby samotne znakomicie czują się również w otoczeniu kotów, a przeświadczenie to potwierdza się zwłaszcza w odniesieniu do kobiet. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że kot jest zwierzęciem, które różni się zasadniczo od psa. Zwykle chodzi własnymi ścieżkami, a choć nie lubi być zaniedbywany, prawdą jest również to, że nie potrzebuje aż tak wiele uwagi, jak pies.

To znakomity przyjaciel osób, które zwykle wracają z pracy o zmroku. Jeśli wydaje się nam, że duże zwierzę będzie zbyt dużym wyzwaniem w naszym przypadku, również nie oznacza to, że musimy rezygnować z towarzystwa zwierzęcia. Tam gdzie nie ma zbyt wiele czasu, a i mieszkanie nie imponuje swoją wielkością, zawsze można zdecydować się na gryzonia lub ptaka. Oczywiście i w tym przypadku nie można zapominać o tym, że raz dziennie zwierzak musi być karmiony, a do tego należy zatroszczyć się o to, aby zawsze miał świeżą wodę. Sprzątanie akwarium lub klatki może jednak odbywać się raz w tygodniu. Pamiętajmy też, że zwierzęta nie zawsze oswajają się tak samo szybko. Świnki morskie i króliki szybciej uczą się ufać ludziom, podczas gdy chomiki mają w tym zakresie bardzo duże wymagania.