przybycie szczeniaka

Jak przygotować dom na przybycie szczeniaka?

Jak przygotować dom na przybycie szczeniaka?

Zanim nasz mały i upragniony zwierzak jakim jest pies zjawi się w naszym domu należy zapewnić mu  wszystko to czego będzie potrzebował do normalnego funkcjonowania. Przed przywiezieniem zwierzaka do domu udajmy się do sklepu zoologicznego i zakupmy na początek obroże.  Dla małego psa najwygodniejsza będzie lekka skórzana albo parciana obroża, która jest  podszyta miękką skórą. Nie powinna być  obroża metalowa, bo jest za ciężka i  nie posiada  regulacji. Drugą rzeczą jest smycz najlepsza to smycz z  liny albo  taśmy,  która jest regulowana.

W przeciwieństwie do skórzanych smyczy, nie  prowokuje ona psa zapachem czy smakiem do gryzienia. Legowisko, jest dla szczeniaka bardzo ważne , lecz nie powinno być drogie bo nasz pies szybko je pogryzie i zniszczy.   Powinno znajdować się ono  w takim miejscu, aby  pies mógł swobodnie obserwować to co dzieje się w domu. Kupić musimy, także miski, najlepiej  dwie. Jedna powinna być na  wodę, a druga  na karmę. Na początek najlepsze są miski stalowe, gdyż  są estetyczne, łatwo się  je myje i dezynfekuje. Pamiętać także musimy o szczotce do czesania sierści aby utrzymać ją w czystości i ładzie. Najlepsze szczotki to  tylko z naturalnego włosia oraz grzebienie o  szeroko rozstawionymi a także obracającymi się igłami. Można także zakupić obroże  przeciw kleszczom , ważna jest bardzo jeśli nabywa się zwierzę  w okresie wiosennym albo  letnim. Najlepszą obrożę oraz   preparat na kleszcze polecił nam nasz  weterynarz.

Musimy pamiętać o rozrywce dla naszego psa, dlatego kupujemy mu  zabawki.  – wybór psich zabawek na rynku jest również ogromny. Warte polecenia są wszelkiego rodzaju sznury z węzłami, szmaty najlepiej skórzane, piłeczki na sznurku. Najważniejszym zakupem jest  odpowiednia karma. Na początek najlepiej zakupić karmę dla szczeniąt, którą  dostawało u hodowcy, z czasem  jednak można ją zmieniać. Musimy także pamiętać o odpowiednim doborze  preparatów witaminowych. Dobra karma dla szczeniąt sama  w sobie ma  kompletny zestaw odpowiednich składników potrzebnych dla prawidłowego rozwoju naszego pupila. Dodatkowe preparaty witaminowe powinniśmy podawać jedynie po konsultacji z weterynarzem.