jak przygotować dom na przybycie szczeniaka

Jak przygotować dom na przybycie małego szczeniaka?

Jak przygotować dom na przybycie małego szczeniaka?

Jeżeli właściciele chciałby, by jego pies mieszkał  wyłącznie na dworze, z pewnością  nie powinien kupować czworonoga zimą. Poza tym uważam, że dla malutkiego szczeniaka, który dopiero co został oddzielony od mamy oraz  rodzeństwa to kenel czy też buda nie jest wcale najlepszym miejscem. Szczeniak taki potrzebuje jak najwięcej w tym czasie kontaktu z człowiekiem a zamykanie go w kojcu samego jest po prostu bezduszne.

Z czasem gdy już  podrośnie, można go zacząć  powoli przyzwyczajać do ciągłego przebywania na dworze, lecz zawsze powinien on mieć wolny dostęp do właściciela. Jeżeli zaś w domu mieszkają dzieci, byłoby dobrze by pies jednak  nie miał dostępu do  pokojów  właścicieli. Najlepszym rozwiązaniem jest  powstawianie w drzwiach bramki, która  uniemożliwia szczeniakowi wkroczenie do pokoju, który jest uważany przez psa przybytkiem zabaw. Jeżeli mieszkamy zaś w piętrowym domu, powinniśmy jak najwcześniej uniemożliwić szczeniakowi spacerowanie po schodach, a właściwie to schodzenie z nich. Trzeba jak najlepiej dbać o słabe  jeszcze stawy biodrowe szczeniaka.

Najprawdopodobniej nasz pies nie będzie jeszcze potrafił sygnalizować swoich potrzeb związanych z załatwianiem się. Dlatego należy nastawić się, iż albo usuniemy na jakiś czas z  naszego domu wszelkie dywany lub  musimy zacząć liczyć się z pojawieniem się różnych  niespodzianek. Generalnie szczeniak potrafi  bardzo szybko uczyć się czystości. Należy jednak pamiętać, by jak najczęściej pies był wyprowadzany  na zewnątrz oraz nagradzać go za każde załatwianie się tam. Jeśli zaś nasz pies załatwi się w domu, nie powinien nigdy zostać za to ukarany, gdyż to jest nasza wina, a nie wina naszego psa.

Ponieważ to naszym zadaniem jest  dopilnowanie, by maluch miał zawsze możliwość załatwiania swoich potrzeb na  dworze. Więc zanim wprowadzimy naszego szczeniaka po raz pierwszy  do domu, pozwólmy mu aby  załatwił się na podwórku. W przeciwnym razie nasz nowy szczeniak powinien załatwi się w domu oraz  często chętnie będzie robił to samo w tym  miejscu gdzie załatwił się pierwszy raz. Psa należy wyprowadzać zawsze po każdym posiłku, obudzeniu się  czy też zabawie. Jeżeli zadbamy od początku o to aby nasz pies znał swoje miejsce do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych  nie tylko jego życie będzie łatwiejsze ale zwłaszcza nasze .