5 błędów w wychowywaniu psa

5 największych błędów w wychowaniu psa

5 największych błędów w wychowaniu psa

Gdy do naszego domu trafia śliczny psiak, trudno jest powstrzymać się przed lawinę miłości, jaką obdarzą  go wszyscy domownicy. Takie postępowanie sprzyja popełnianiu poważnych błędów w  wychowywaniu psa, mogących mieć one przykre konsekwencje w przyszłości. Wymieniamy teraz pięć największych błędów. Pierwszy i podstawowy to traktowanie psa jak człowieka, a raczej jak dziecko. Pies od samego początku powinien poznać zasady i hierarchie panującą w domu oraz wiedzieć, iż pierwszeństwo zawsze ma człowiek. P o to pochwalanie złych nawyków

Często robimy to nieświadomie. Jeśli pies  zabrudzi dywan, koniecznie należy go za to ukarać, a nie pocieszać, bo pies nie jest dzieckiem. Zwierzę musi koniecznie bezbłędnie odczytywać sygnały jakie dawane są  przez właściciela. W tej właśnie relacji nie ma możliwości pola na interpretacje. Nagradzanie złych zachowań u naszego pupila jest poważnym błędem oraz  zawsze utrudni wychowanie zwierzęcia. Następnie to bicie psa. Zwierzęta  wolno karcić jedynie i wyłącznie słownie, nawet podnosząc głos. Nigdy jednak  fizycznie. Bity pies nigdy nie nabierze zaufania do takiego właściciela, a właśnie zaufanie jest głównym celem relacji ze zwierzęciem. Po czwarte to, że czekamy aż pies z czegoś wyrośnie.

Okres szczenięcy trwa naprawdę bardzo krótko, tak więc właściciel ma mało czasu, by wychować swojego psa. Dlatego niczego nie należy nigdy zostawiać na później, a tym bardziej oduczenia psa złego nawyku. Ostatnie to ograniczenie kontaktu z psem. Najczyściej taka sytuacja zachodzi u osób, które trzymają swoje psy na dworze albo w kojcu. Takie zwierzęta mają bardzo utrudnione zadanie a także  nigdy nie będą  mogli zbudować idealnej relacji z właścicielem.

Proces ich wychowania będzie z pewnością  nieskuteczny, ponieważ pies jest pozbawiony możliwości obserwowania domowników, i będzie on zupełnie zdezorientowany. Są to najczęstsze błędy, które  rzutują na ukształtowanie charakteru naszego psa. Popełnianie ich ma bardzo  duży wpływ na następstwa w  zachowaniu psa. Pamiętajmy jednak, iż  za wszystko, co robił nasz  pies, odpowiedzialność ponosi tyko i jedynie  właściciel. Pamiętajmy że ma złych psów, są tylko psy źle wychowane.